Vprašanja glede društev in zavodov

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede društev in zavodov

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 15 Dec 2012, 21:23

Tole je preveč obsežno, da bi tukaj odgovarjal. Pridite na svetovanje.
 

eden75
Prispevkov: 3
Pridružen: 22 Maj 2013, 18:02

Re: Vprašanja glede društev in zavodov

OdgovorNapisal/-a eden75 » 22 Maj 2013, 18:07

Direktor in ustanovitelj zavoda je upokojenec, prokurist je na zavodu za zaposlovanje.

Nobeden ne rabi plačevat prispevkov .
Sem prav razumel zakone???

PeterJ
Uradnik
Prispevkov: 79
Pridružen: 04 Maj 2013, 13:47

Re: Vprašanja glede društev in zavodov

OdgovorNapisal/-a PeterJ » 14 Okt 2013, 15:28

Pozdravljeni,

potrebujem informacijo ali dve glede društev. Torej za dejavnost, kakršno mislim z društvom upravljati, potrebuje društvo nekako potrdilo oziroma licenco (zanima me več o tem).
Izvedel pa sem, da lahko pridobim to licenco šele v nekaj letih. Potemtakem je rešitev najverjetneje nakup propadlega društva, ki ima vsa potrebna dovoljenja. Ali ima kdo idejo kje bi lahko kupil takšno društvo ali zavod? Google mi ne nudi prav nobenega zadetka. :)

Lep pozdrav, PeterJ

uros11
Prispevkov: 4
Pridružen: 04 Jan 2011, 15:35

Re: Vprašanja glede društev in zavodov

OdgovorNapisal/-a uros11 » 30 Jan 2014, 09:09

Zanima me ali obstaja kakšna firma katera se ukvarja z ustanovitvijo zasebnega zavod?

(nekaj podobnega kot je da kupiš d.o.o.)

Hvala

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede društev in zavodov

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 31 Jan 2014, 23:39

eden75 napisal/-a:Direktor in ustanovitelj zavoda je upokojenec, prokurist je na zavodu za zaposlovanje.

Nobeden ne rabi plačevat prispevkov .
Sem prav razumel zakone???


Za prokurista ste pravilno razumeli - prispevkov ni.

Če pa gre za kombinacijo lastnika in direktorja (s poslovodno pogodb) pa prispevki so.
 

CarpeDiem
Pripravnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 14 Feb 2012, 14:54
Kraj: Kamnik

Re: Vprašanja glede društev in zavodov

OdgovorNapisal/-a CarpeDiem » 27 Feb 2014, 21:50

Samo kratko vprašanje glede društev. Zanima me, do kdaj je potrebno oddati bilanco, do konca tega meseca ali do konca marca? :)

Hvala za hiter odgovor!


CarpeDiem
Pripravnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 14 Feb 2012, 14:54
Kraj: Kamnik

Re: Vprašanja glede društev in zavodov

OdgovorNapisal/-a CarpeDiem » 28 Feb 2014, 21:05

Hvala Nejc! :worship:

Edit:
Če imam na svojem stalnem naslovu (nepremičnina last obeh staršev) registriran sedež društva, ki je seveda neprofitna zadeva, ali je v zvezi s famoznim nepremičninskim davkom, ki se nam obeta potrebno karkoli paziti, oz. je kakšen "hakeljc", če je na tem naslovu tudi to društvo? :S

veronika
Prispevkov: 1
Pridružen: 07 Maj 2014, 22:43

Re: Vprašanja glede društev in zavodov

OdgovorNapisal/-a veronika » 07 Maj 2014, 22:48

Kako je s plačevanji prispevkov, če je ustanovitelj zavoda društvo? Oziroma, kakšna je višina prispevkov za direktorja zavoda, če je nezaposlen, ni ustanovitelj, je zgolj poslovodna oseba, ustanovitelj je pravna oseba (društvo)?
 

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Vprašanja glede društev in zavodov

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 08 Maj 2014, 09:23

Pogodba o poslovodenju = mandatna pogodba

Izsek iz pojasnila DURS:

Med prejemke za delo iz drugega pravnega razmerja, na podlagi katerega se presoja obveznost zavarovanja po 18. členu ZPIZ-21, po 5. točki 17. člena ZZVZZ ter po prvi alineji prvega odstavka 55.a člena ZZVZZ2, se štejejo tudi prejemki za opravljeno delo oziroma storitev po mandatni pogodbi. Glede obveznosti plačila prispevkov po teh podlagah zato pri izplačilih po mandatni pogodbi veljajo enaka pravila, kot pri izplačilih po drugih vrstah pogodb (npr. podjemne pogodbe). To pomeni, da se v primerih različnih statusov prejemnikov, ki jih zavezanec izpostavlja, prispevki plačujejo kot navajamo v nadaljevanju.
Če je prejemnik slovenski državljan, zavarovan po 18. členu ZPIZ-2: prispevki za pokojninsko in invalidsko zavarovanje (15,50 % prispevek zavarovanca ter 8,85 % prispevek delodajalca), prispevki za zdravstveno zavarovanje (0,53 % za poškodbe pri delu in poklicne bolezni ter 6,36 % prispevek zavarovanca po 55.a členu ZZVZZ).

Celotno pojasnilo DURS, št. 4250-588/2014-2, 24. 2. 2014


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 60 gostov