Izplačilo dohodka - fizična oseba

Spletne strani in trgovine, upravljanje z domenami, ocene projektov in komentarji.
xracxx
Rookie
Prispevkov: 8
Pridružen: 11 Apr 2012, 20:09

Izplačilo dohodka - fizična oseba

OdgovorNapisal/-a xracxx » 02 Dec 2013, 22:06

Pozdravljeni.

Sem v fazi ustvarjanja ponudbe za prodajo oglaševalskega prostora na spletni strani. Dohodki bodo majhni (pričakujem do 100€ mesečno) in imam status študenta.

V mislih imam plačilo preko študentske napotnice, pri kateri zgubim 30% za dajatve. Na uho pa mi je prišlo, da je v zadnjem času prišlo do sprememb pri podjemni(?), avtorski(?) pogodbi, pri katerih bi dal manjši odstotek za dajatve.

Poleg tega me zanima tudi vaše mnenje, ali morajo na spletni strani poleg ponudbe oglaševanja biti objavljeni tudi osebni podatki (fizične!) osebe, ki oglasni prostor prodaja?

Hvala za odgovore in lep pozdrav.
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Izplačilo dohodka - fizična oseba

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 03 Dec 2013, 19:27

Študentska napotnica vam vzame 30 %, oziroma, če upoštevamo še odbitek DDV pri zavezancih, vas stane 25%. Avtorska se ni nič pocenila, nasprotno, trenutno znaša obremenitev prek te oblike dela nekje 32,5 %, z novim letom se to še viša.

Med podatki je treba navesti ime podjetja, ki oddaja oglasni prostor. Kot študent tega ne morete delati.

milo100
Prispevkov: 3
Pridružen: 17 Jun 2014, 21:57

Re: Izplačilo dohodka - fizična oseba

OdgovorNapisal/-a milo100 » 17 Jun 2014, 22:01

Pozdravljeni

Ukvarjam se z affiliate marketingom in dobil sem že tudi prve zaslužke v obliki čeka, ki pride na dom. Zanima me kako ta ček unovčim, glede na to, da sem brezposelna oseba, brez statusa, nimam podjetja, s.p., ...
Dohodki pa zaenkrat še niso taki, da bi si odpiral s.p. ali kaj podobnega. Gre za dobrih 100€.
Kako naj si ta dohodek izplačam?

milo100
Prispevkov: 3
Pridružen: 17 Jun 2014, 21:57

Re: Izplačilo dohodka - fizična oseba

OdgovorNapisal/-a milo100 » 21 Jun 2014, 17:14

Očitno tega področja nihče ne obvlada. Mi lahko svetujete na koga naj se obrnem?

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Izplačilo dohodka - fizična oseba

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 23 Jun 2014, 07:38

Nakažete na svoj račun in napravite samoobdavčitev. Več o slednji pa v članku Odgovor strokovnjaka: obdavčitev prihodkov iz spletnega oglaševanja.
 

milo100
Prispevkov: 3
Pridružen: 17 Jun 2014, 21:57

Re: Izplačilo dohodka - fizična oseba

OdgovorNapisal/-a milo100 » 24 Jun 2014, 13:48

Nekateri pravijo, da če je zaslužek iz tujine in je plačnik tujec to ni mogoče?

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Izplačilo dohodka - fizična oseba

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 24 Jun 2014, 15:06

Zakaj ne bi bilo mogoče?

Poenostavljeno povedano, v kolikor se želite v velikem loku izogniti DURSu in mirno spati, morate vsak dohodek prijaviti in od njega plačati nek davek, razen če spadate v kakšno od izjem, ki so oproščene davčnih obveznosti.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov