magento

Spletne strani in trgovine, upravljanje z domenami, ocene projektov in komentarji.
jozerus
Pripravnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 12 Jan 2011, 15:06

magento

OdgovorNapisal/-a jozerus » 12 Jun 2014, 10:48

Ker sem pred odprtjem spletne trgovine in se odločam ali najeti ali narediti prosim za mnenje.

Najem se giblje od 50 EUR naprej, nekateri zahtevajo še fiksni polog ob podpisu pogodbe, sicer te bombandirajo z referencami, vendar če jih ne poznam se težko odločim ali naj verajmem ali ne. Drugi problem je da ne veš ali bo ponudnik čez eno leto še obstajal.

Kolega iz tujine, ki se ukvarja z optimizacijo spletnih trgovim mi svetuje naj jo sam izdelam s Magento (magento.com). Baje enostavno orodje, ki ima izdelane vse module, ki jih rabim (računi, plačilni procesorji, popradajni servis, akcije ...)

Ker nisem zasledil, da bi kdo omenjl magento, vas prosim za mnenje oz ali ima kdo izkušnje s tem prodjem. Je pa popolnoma free.

zahvaljujem se za koristne predloge.

Aja trgovina bo imela do 200 izdelkov.
 

GALINTECH
Pripravnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 20 Mar 2014, 13:57

Re: magento

OdgovorNapisal/-a GALINTECH » 13 Jun 2014, 11:24

jozerus napisal/-a:Ker sem pred odprtjem spletne trgovine in se odločam ali najeti ali narediti prosim za mnenje.

Najem se giblje od 50 EUR naprej, nekateri zahtevajo še fiksni polog ob podpisu pogodbe, sicer te bombandirajo z referencami, vendar če jih ne poznam se težko odločim ali naj verajmem ali ne. Drugi problem je da ne veš ali bo ponudnik čez eno leto še obstajal.

Kolega iz tujine, ki se ukvarja z optimizacijo spletnih trgovim mi svetuje naj jo sam izdelam s Magento (magento.com). Baje enostavno orodje, ki ima izdelane vse module, ki jih rabim (računi, plačilni procesorji, popradajni servis, akcije ...)

Ker nisem zasledil, da bi kdo omenjl magento, vas prosim za mnenje oz ali ima kdo izkušnje s tem prodjem. Je pa popolnoma free.

zahvaljujem se za koristne predloge.

Aja trgovina bo imela do 200 izdelkov.


Opencart ste pogledali že?

Tukaj najdete demo verzijo na njihovi strani imate plačljive ter brezplačne predloge.
Ima pa vgrajeno že veliko stvari, od načina plačevanja, pošiljanja itd.
Na voljo je tudi slovenski jezik za frontend in backend - admin ter sama trgovina.

http://demo.opencart.com/

iPetek
Rookie
Prispevkov: 10
Pridružen: 24 Mar 2014, 18:53
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: magento

OdgovorNapisal/-a iPetek » 24 Jun 2014, 10:34

Spoštovani!

Kot začetniku vam Magenta ne bi ravno priporočal. Kot je omenjeno zgoraj preverite OpenCart in pa predvsem pripročam PrestaShop. Enostaven, zmogljiv in brezplačen.

V kolikor potrebujete pomoč pri namestitvi, sem na voljo.

Lep pozdrav.

jozerus napisal/-a:Ker sem pred odprtjem spletne trgovine in se odločam ali najeti ali narediti prosim za mnenje.

Najem se giblje od 50 EUR naprej, nekateri zahtevajo še fiksni polog ob podpisu pogodbe, sicer te bombandirajo z referencami, vendar če jih ne poznam se težko odločim ali naj verajmem ali ne. Drugi problem je da ne veš ali bo ponudnik čez eno leto še obstajal.

Kolega iz tujine, ki se ukvarja z optimizacijo spletnih trgovim mi svetuje naj jo sam izdelam s Magento (magento.com). Baje enostavno orodje, ki ima izdelane vse module, ki jih rabim (računi, plačilni procesorji, popradajni servis, akcije ...)

Ker nisem zasledil, da bi kdo omenjl magento, vas prosim za mnenje oz ali ima kdo izkušnje s tem prodjem. Je pa popolnoma free.

zahvaljujem se za koristne predloge.

Aja trgovina bo imela do 200 izdelkov.

jozerus
Pripravnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 12 Jan 2011, 15:06

Re: magento

OdgovorNapisal/-a jozerus » 24 Jun 2014, 11:44

NE vem zakaj odsvetuješ Magento.
A lahko to malo razložiš, ker jaz dobivam veliko pozitivnih odzivov ravno za Mageno.
Poudarjajo predvsem enostavnost uporabe in širok nabor že narejenih brezplačnih modulov.


Prosim za obrazložitev odsvetovanja....

iPetek
Rookie
Prispevkov: 10
Pridružen: 24 Mar 2014, 18:53
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: magento

OdgovorNapisal/-a iPetek » 24 Jun 2014, 14:50

jozerus napisal/-a:NE vem zakaj odsvetuješ Magento.
A lahko to malo razložiš, ker jaz dobivam veliko pozitivnih odzivov ravno za Mageno.
Poudarjajo predvsem enostavnost uporabe in širok nabor že narejenih brezplačnih modulov.


Prosim za obrazložitev odsvetovanja....


Magento je odličen sistem, brez dvoma, toda, če bo to tvoja prva spletna trgovina, ki jo boš postavil in če tovrstnega programiranja ne obvladaš, potem ti je ne svetujem. V tem primeru je boljša izbira PrestaShop ali OpenCart. Predlagam, da si razlike malce preberš na internetu, da ne pišem preveč na dolgo in široko.

Postavitev sistema res ni nobena znanost, je pa problem, pri nastavitvah, raznih modulih, povezavah z drugimi sistemi (npr. računovodstvo), plačilna sredstva in nenazadnje tudi izgledu.

Izbira je pa seveda tvoja.

LP
 

jozerus
Pripravnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 12 Jan 2011, 15:06

Re: magento

OdgovorNapisal/-a jozerus » 25 Jun 2014, 12:12

V obeh primerih bi spleto trgovino naročil pri podjetju, ki nudi izdelavo in tudi vzdrževanje. V osnovno ceno bi vključil oboje. Ker veliko prebiram o platformi Magento, in njenih prednostih pred ostalimi platfomami, ne razumem kje je kavelj. Cene izdelave in vzdrževanja so zelo podobne ...

Vseeno pa se zahvaljujem za tvoje mnenje, vendar vedno dajem prednost argumentom.

Hvala za vsak komentar.

iPetek
Rookie
Prispevkov: 10
Pridružen: 24 Mar 2014, 18:53
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: magento

OdgovorNapisal/-a iPetek » 25 Jun 2014, 13:23

jozerus napisal/-a:V obeh primerih bi spleto trgovino naročil pri podjetju, ki nudi izdelavo in tudi vzdrževanje. V osnovno ceno bi vključil oboje. Ker veliko prebiram o platformi Magento, in njenih prednostih pred ostalimi platfomami, ne razumem kje je kavelj. Cene izdelave in vzdrževanja so zelo podobne ...

Vseeno pa se zahvaljujem za tvoje mnenje, vendar vedno dajem prednost argumentom.

Hvala za vsak komentar.


Pozdravljeni!

Zgoraj si napisal, da jo boš izdelal sam in ker sem na podlagi tvojih objav sklepal, da se sicer s tem ne ukvarjaš, sem ti priporočal platforme, ki so začetnikom bolj prijazne in enostavne za namestitev in nastavitev.

V kolikor boš pa trgovino dal izdelati zunanjemu podjetju, kot praviš zdaj, ti bodo pa najbrž tam svetovali najboljšo opcijo, sem prepričan.

Drugič je bolje, da naprej ugotovimo kaj hočemo in potem iščemo pomoč. Je precej lažje za vse in izognemo se morebitni slabi volji, kajne? :)

LP

bilten
Uradnik
Prispevkov: 71
Pridružen: 22 Avg 2011, 09:15

Re: magento

OdgovorNapisal/-a bilten » 30 Jun 2014, 14:14

nekaj brezplačnih aplikacij za spletne trgovine si lahko zastonj ogledate in priskutite na http://www.distribu.eu/ več pa ko bo več zanimanja

Darko39
Pripravnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 14 Feb 2012, 01:24

Re: magento

OdgovorNapisal/-a Darko39 » 06 Avg 2014, 01:43

Vse kar je napisal iPetek drži morda je bil malenkost preveč objektiven. Magento vsekakor odpade v primeru, da si posla ne zamišljate kot trgovina z več kot 3000 izdelki ter več kot 5000 obiskovalci na dnevni ravni.

Zakaj ne magento?
- Ker je za male posle preobsežen, nekako tako kot, da bi šel s traktorjem na domači vrt, nima smisla ne rabiš
- Ker je predrag (dražja izdelava, težje programiranje posledično dražje spremembe, dražji in kompleksneji strežniki)
- Ok tale je subjektivna pa vseeno, ker je OC 100× lažji, če drugega ne nima 582 funkcij, ki jih nihče kot začetnik ne rabi
- In pa vse ostale kar je že napisal iPetek (težko oz. dražje so posodobitve, spremembe)

Uglavnem, če začnete z majhno trgovino in prej kot v dveh letih ne nameravate oz. ne pričakujete zgornjih številk potem Magento nima smisla.


Jasno je to povsem subjektivno mnenje, ki pa izhaja iz izkušenj, verjamem da obstaja tudi Magento predelan, ki je odličen za začetnika ampak nevem zakaj bi vzel Mercedeza in ga potem downgradal v Golfa, če lahko že takoj kupiš Golfa in prihraniš, ker Mercedeza več kot očitno še ne rabiš.


lp
 

darkside
Vodja projektov
Prispevkov: 183
Pridružen: 17 Jun 2012, 18:38

Re: magento

OdgovorNapisal/-a darkside » 11 Avg 2014, 17:26

in kako dolgo bi to odplačeval? ker če odplačuješ po 50 eur mesečno potem se jo bolj splača kupit ker jo imaš v enem letu noter, kar je več kot 1 leto in več kot 50 eur mesečno jo preplačaš


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov