Online delo na črno

Spletne strani in trgovine, upravljanje z domenami, ocene projektov in komentarji.
GALINTECH
Pripravnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 20 Mar 2014, 13:57

Re: Online delo na črno

OdgovorNapisal/-a GALINTECH » 03 Okt 2014, 15:32

Zdj pa še prosim naslov spletne trgovine da vidimo če je res tako poceni :)
 

delonacrno
Rookie
Prispevkov: 10
Pridružen: 02 Okt 2014, 18:00

Re: Online delo na črno

OdgovorNapisal/-a delonacrno » 03 Okt 2014, 22:23

novinec napisal/-a:ne gre


Ne?? Ce pa bereem da je v sloveniji okrog 20 000 podjetij z 0 zaposlenimi. Kak je pol če sta dva ustanovitelja a mora bit eden zaposlen al ni treba in kaj lahko dela kaj ne?

delonacrno
Rookie
Prispevkov: 10
Pridružen: 02 Okt 2014, 18:00

Re: Online delo na črno

OdgovorNapisal/-a delonacrno » 03 Okt 2014, 22:26

GALINTECH napisal/-a:Zdj pa še prosim naslov spletne trgovine da vidimo če je res tako poceni :)


HEHEH bi bla pa dobra da bi se res tako izdal. :D
Lep pozdrav

GALINTECH
Pripravnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 20 Mar 2014, 13:57

Re: Online delo na črno

OdgovorNapisal/-a GALINTECH » 03 Okt 2014, 23:33

delonacrno napisal/-a:
GALINTECH napisal/-a:Zdj pa še prosim naslov spletne trgovine da vidimo če je res tako poceni :)


HEHEH bi bla pa dobra da bi se res tako izdal. :D
Lep pozdrav


Saj lahk na ZS ;)

darkside
Vodja projektov
Prispevkov: 183
Pridružen: 17 Jun 2012, 18:38

Re: Online delo na črno

OdgovorNapisal/-a darkside » 09 Okt 2014, 01:15

tukaj si šel še druge porinit dobesedno v drek... hja nimaš kaj. dober si :) ko bo prišla inšpekcija se boš pa prerekal da zakaj si dobil krepko več kot 1400e kot si izvedel ko si klical?
 

Rok.Si
Pripravnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 08 Avg 2014, 17:32

Re: Online delo na črno

OdgovorNapisal/-a Rok.Si » 13 Okt 2014, 20:14

Haha, svašta :lol: Te nič ne skrbi, da te preko interneta dobijo? Baje to ni težko :lol:

DragicaZ
Rookie
Prispevkov: 5
Pridružen: 23 Jan 2012, 13:11

Re: Online delo na črno

OdgovorNapisal/-a DragicaZ » 15 Okt 2014, 14:03

delonacrno napisal/-a:Hajhaj,

evo imam precej zanimivo situacijo in me zanima vaše mnenjee.. Želel sem si pač začet kšno spletno trgovino in kot vsi sem začel precej na majhno, a sem hitro naletel na težave - davek. Ne rečem, teh j***** 22% bi z veseljem plačal, a to ni bilo vse... Šlo je nekako takole, poleg izdelkov in poštnine je treba plačat najprej uvozni DDV 22%, nato na skupno ceno vsega carino 8,5% in potem pri prodaji spet na novo skupno ceno ponovnih 22%! Sicer nisem matematik, a to je skupno 52,5%... ampak ko gre pa en davek na drugega je pa to nekje 60-65%! In to je pač nemogoče. Zato sem poiskal rešitev... delo na črno.
Najprej sem klical davčnega inšpektorja kjer niso imeli pojma, nato še tržnega in so mi povedali nekaj lepega... Torej takoj k pošljemo paket not ne rabi bit račun, ker je OK če ga pošljemo naknadno po emailu. In sam sem čvekal nekaj v smislu da sumim da sem naročil nekaj v spletni trgovini ki dela na črno in mi inšpektor reče da naj jih najprej lepo prosim za račun, če ga pa ne izdajo, pa naj ga ponovno pokličem... vseeno me je zanimalo kšna je kazen za delo na črno iz spletne trgovine in mi tip pove da skupno (davčna in tržna) 1400€. Yeah. Torej 4 mesečni prispevki. In preden lahko kdorkol prijavi mora prosit za račun. Neumnost... ampak v mojo korist.
Valda sem začel delat na črno.
Če lahko povzamem... Nimam se za barabo in z veseljem bi plačal teh 22% ampak trenutno hočejo več davka (60-65%) kot pa je moj zaslužek in valda to negre, zato sem začel delat na črno. No saj uvozni DDV 22% mi ne uide in ga plačam, zato nimam slabe vesti. Imam nekaj TRRjev (svojih in od prijateljev), vso robo naročim kot fizična oseba in prodajam iz spletne trgovine. Ker nimam davka imam nižje cene, stranke me imajo rade zarad nižjih cen in niti ne pričakujem prijave... Če pa že, pa dam vsak mesec nekaj denarja na stran za potencialno kazen (1400e lol). Ne pozabimo, da imam le jaz vpogled v to koliko ljudi je že kaj naročilo, in če me nekdo prijavi, ne morejo preverit a je bil na črno prodan en artikel ali 10k... zato pade kazen za enega. Razen če preverijo moj trr, zato jih imam pa več. Kakšni so pogoji da organi preverijo fizični trr? Na NLBju mi zagotavljajo, da je osebni trr skoraj "svet" in da je vpogled v kakršnikoli situaciji skoraj nemogoč.
Ali ve kdo kaj več o tem?
In še moje glavno vprašanje te teme... Če (pri načinu plačila po povzetju) izpolnim UPN na trr iz tujine (Hrvaška, Avstrija), ali bo to nakazilo prispelo enako kot prispe na slovenskega?


Si pa pogumen :) Prvič: kazni za delo na črno po novem do 7000€ za fizične osebe. Drugič: zakaj te pri prodaji moti 22%? Dokler ne dosežeš spodnje meje za zaračunavanje DDV, ga ne računaš. Ko boš dosegel to mejo (mislim da je 50.000€), ti tudi to ne bo problem zaračunati in se odreči kakšnemu procentu marže. Tretjič - inšpektorji so namazani z vsemi žavbami in te lahko dobi tako, da nekaj naroči in tako pridobi tvoje podatke, na podlagi katerih bo začel postopek.

Jaz sem enkrat na net oddala oglas, v katerega sem pozabila napisat firmo, pa me je tržna našla in poslala "prijazno" pismo, da mi grozi 3000€ globe. Po polletni korespondenci in dopisu, sestavljenem s pomočjo odvetnika, sem na koncu plačala samo sodno takso.

delonacrno
Rookie
Prispevkov: 10
Pridružen: 02 Okt 2014, 18:00

Re: Online delo na črno

OdgovorNapisal/-a delonacrno » 15 Okt 2014, 14:50

DragicaZ napisal/-a: Dokler ne dosežeš spodnje meje za zaračunavanje DDV, ga ne računaš. Ko boš dosegel to mejo (mislim da je 50.000€), ti tudi to ne bo problem zaračunati in se odreči ....


Ta del ne razumem a lahko mi prosim lepo bolje razložiš? :) Aja to misliš če sem ali pa nisem davčni zavezanec?
A če nisem lahko teoretično nekaj uvozim (plačam davek) in prodam po kakršnikoli ceni, pa nikoli ne plačam davka še na prodajno ceno? Recimo naročim za 1000€ (plačam 22%+carina), prodam za a:2.000 ali pa b:9.000 in tako pri a kot pri b ni nobene razlike v davku...torej v vsakem primeru je bil že plačan pri uvozu in za ostalo me bk?

Motijo me pa še prispevki ker glej s trgovino zaslužim cca 700e mesečno in če dam zdaj 310e za prispevke pa 100za računovodstvo, mi ne ostane za najemnino in kruh. Če si pred 15 leti odprl firmo je bilo baje prvih par čisto brez prispevkov! Sedaj nas pa dušijo že na začetku. Res je težka ekonomija in se je treba znajti, a ko moraš plačati več kot pa imaš, se pač nemoreš nikakor znajti.

Ja Dragica tile oglasni prostori so zelo primerni za iskanje meni podobnih in polni inšpektorjev, zato se jaz držim daleč proč od bolhe in podobno.

PS dodajam: Pa ko si rekla do 50.000. Saj če prodam kaj tudi v tujino itak moram bit davčni zavezanec pa tud če naredim 5e letno a ne.
Zadnjič spremenil delonacrno, dne 15 Okt 2014, 14:59, skupaj popravljeno 1 krat.

delonacrno
Rookie
Prispevkov: 10
Pridružen: 02 Okt 2014, 18:00

Re: Online delo na črno

OdgovorNapisal/-a delonacrno » 15 Okt 2014, 14:57

Zanimivo mi je tudi imet s.p. pa da bi bil noirminiranec. Namesto plačevanja računovodskemu servisu bi pač plačeval davek, cena je skor ista. Ampak spet, s.p. ima trenutno previsoke stroške zame.
 

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Online delo na črno

OdgovorNapisal/-a novinec » 15 Okt 2014, 18:14

"Saj če prodam kaj tudi v tujino itak moram bit davčni zavezanec"

Od kod pa ti to ?


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov