Dilema: Račun z DDV ali brez

Davki, prispevki, obdavčitev, pavšalni prispevki, DDV, dohodnina, davek od dohodkov pravnih oseb.
urje911
Prispevkov: 2
Pridružen: 26 Nov 2014, 22:57

Dilema: Račun z DDV ali brez

OdgovorNapisal/-a urje911 » 26 Nov 2014, 23:01

Pozdravljeni,
prosim, če mi lahko kdo pomaga.

Slovenski d.o.o., davčni zavezanec, opravlja elektronske storitve
(storitve, ki omogočajo ali podpirajo navzočnost podjetij ali posameznikov na elektronskem omrežju, kot je na primer spletišče
ali spletna stran - definicija vzeta od tu: http://www.durs.gov.si/si/davki_predpisi_in_pojasnila/davek_na_dodano_vrednost_pojasnila/razno/izvedbena_uredba_sveta_eu_o_dolocitvi_izvedbenih_ukrepov_za_direktivo_2006112es_o_skupnem_sistemu_davka_na_dodano_vrednost/)

- za ameriško podjetje: ali se izstavi račun z ali brez DDV?
- za podjetje s sedežem v EU (anglija), ki ni davčni zavezanec: ali se izstavi račun z ali brez DDV?
- za podjetje s sedežem v EU (anglija), ki je davčni zavezanec: ali se izstavi račun z ali brez DDV?
 

MaBiz
Uradnik
Prispevkov: 56
Pridružen: 07 Okt 2014, 13:53

Re: Dilema: Račun z DDV ali brez

OdgovorNapisal/-a MaBiz » 27 Nov 2014, 13:32

urje911 napisal/-a:Pozdravljeni,
prosim, če mi lahko kdo pomaga.

Slovenski d.o.o., davčni zavezanec, opravlja elektronske storitve
(storitve, ki omogočajo ali podpirajo navzočnost podjetij ali posameznikov na elektronskem omrežju, kot je na primer spletišče
ali spletna stran - definicija vzeta od tu: http://www.durs.gov.si/si/davki_predpisi_in_pojasnila/davek_na_dodano_vrednost_pojasnila/razno/izvedbena_uredba_sveta_eu_o_dolocitvi_izvedbenih_ukrepov_za_direktivo_2006112es_o_skupnem_sistemu_davka_na_dodano_vrednost/)

- za ameriško podjetje: ali se izstavi račun z ali brez DDV?
- za podjetje s sedežem v EU (anglija), ki ni davčni zavezanec: ali se izstavi račun z ali brez DDV?
- za podjetje s sedežem v EU (anglija), ki je davčni zavezanec: ali se izstavi račun z ali brez DDV?


Po mojih izkušnjah, v kolikor ste zavezanci za ddv:
- za ameriško podjetje, izstaviš brez DDV-ja
- za EU podjetje, ki ni davčni zavezanec izstaviš z vključenim DDV-jem
- za EU podjetje, ki je davčni zavezanec izstaviš brez DDV-ja

Drugače pa to mora vedeti tvoja računovodkinja ;)

urje911
Prispevkov: 2
Pridružen: 26 Nov 2014, 22:57

Re: Dilema: Račun z DDV ali brez

OdgovorNapisal/-a urje911 » 27 Nov 2014, 14:29

Hvala! Sej verjetno ve, samo je na dopustu, jaz pa nujno rabim :)


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov