Ali je vsak s.p.-jevc bogataš ali so naši birokrati ZMEŠANI?

Davki, prispevki, obdavčitev, pavšalni prispevki, DDV, dohodnina, davek od dohodkov pravnih oseb.
CarpeDiem
Pripravnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 14 Feb 2012, 14:54
Kraj: Kamnik

Ali je vsak s.p.-jevc bogataš ali so naši birokrati ZMEŠANI?

OdgovorNapisal/-a CarpeDiem » 02 Feb 2015, 19:20

Pozdravljeni!

V upanju, da dobi-m kakšen uporaben nasvet, vam tule prilepim konkretno težavo prijateljice, ki je naletela na izjemno bistroumje naše državice in me prav nič ne čudi, da čedalje več sposobnih mladih ljudi zapušča Kokoško. Kaj narediti???

No takole je:

od socialne sem dobila odločbo, v kateri piše, da imam 100€ več vrtca za plačat in 40€ manj otroškega dodatka. Torej sem za 140€ na krajšem pri denarju.




Ko sem bila na socialni, mi je razložila, da je tako zato, ker imam s.p. in se avtomatsko obračuna pavšal kot da imam 75% dobička (najbrž od povprečne plače, al kaj jaz vem od kod).




V letu 2012-2013 sem tudi imela s.p., pa mi tega pavšala niso računali!




Pojasnila sem ji, da nimam nobenega dobička pri s.p.-ju!




V glavnem, gledko me je zavrnila, da bom s pritožbo imela kakšen uspeh, vendar sem jo vseeno napisala.




Za konec pa mi je servirala še, da lahko na odgovor na pritožbo čakam tudi 1 leto.




Hvala za pomoč in poizvedovanje.
 

digitalne
Prispevkov: 2
Pridružen: 11 Sep 2011, 23:26
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Ali je vsak s.p.-jevc bogataš ali so naši birokrati ZMEŠ

OdgovorNapisal/-a digitalne » 04 Feb 2015, 11:04

Edini odgovor je žal: Republika Banana :/

CarpeDiem
Pripravnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 14 Feb 2012, 14:54
Kraj: Kamnik

Re: Ali je vsak s.p.-jevc bogataš ali so naši birokrati ZMEŠ

OdgovorNapisal/-a CarpeDiem » 04 Feb 2015, 20:54

Zanimivo pri tem je, da ker naj bi ogromno ljudi poslovalo brez računov in prikrivalo dobičke, da tule nastradajo tudi tisti, ki ravnajo POŠTENO, dejansko potegnejo celo najkrajšo, ker tule morajo plačati, privarčevati pa niso imeli iz česa, ker niso poslovali "pod pultom" :S

Ali vas potem čudi, da se nam dobesedno vsak dan odseli kakšen državljan, ki bi znal domovini še kako koristit. :hug:

programer
Vodja projektov
Prispevkov: 100
Pridružen: 17 Feb 2010, 16:51

Re: Ali je vsak s.p.-jevc bogataš ali so naši birokrati ZMEŠ

OdgovorNapisal/-a programer » 12 Feb 2015, 15:19

Čimprej poslovati izven Slovenije.
Kamorkoli pogledaš je bolje...

Še Grki so me začudili. Kriza naj bi bila večja, a v grčiji naše podjetje posluje pozitivno.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov