bolha.com - naročnina za podjetja in efektivnost

Spletne strani in trgovine, upravljanje z domenami, ocene projektov in komentarji.
JanŽan
Rookie
Prispevkov: 13
Pridružen: 05 Mar 2014, 15:48

bolha.com - naročnina za podjetja in efektivnost

OdgovorNapisal/-a JanŽan » 11 Feb 2015, 11:43

Pozdravljeni!

Zanimajo me vaše izkušnje z stranjo bolha.com, ki velja za največjii spletni oglasnik pri nas.
In sicer me zanima kako ste kot podjetje z njim zadovolni in kakšna je realizacija oz. povečanje prodaje napram
neprisotnosti na tem oglasniku.

Zanima me predvsem, ker kot novo podjetje ki sem ga odprel, ki ima malo produktov je strošek naročnine, ki jo zahtevajo zelo velik in za ceno 600eur/leto morem kar nekaj narediti da lahko to odškrnem.
Imam še eno podjetje ki deluje na področju direktne prodaje oz try&buy zato z oglaševanjem nisem najbolj seznanjen.

V mojem primeru pa gre za prodajo in najem transportnih lestev za krovce in nasplošno za vse tiste ki potrebujejo vertikalni transport pri renovacijah, selitvih iz ali v blok...

Torej zanima me vaše mnenje kaj ja, kaj ne in kako pristopati da se to izplača?
 

programer
Vodja projektov
Prispevkov: 100
Pridružen: 17 Feb 2010, 16:51

Re: bolha.com - naročnina za podjetja in efektivnost

OdgovorNapisal/-a programer » 11 Feb 2015, 12:09

Pozdravljeni,

kot zelo izkušen na področju marketinga vam bom odgovoril z povsem drugačno logiko razmišljanja.

Če ste vase prepričani, da vam bo uspelo je povpraševanje na forumu povsem odveč.
Nekdo vam bo odgovoril, da se to ne splača, drugi karkoli.
Torej pred leti ko sem začel sam z marketingom in sodelovanja s partnerji v tujini so me zelo dobro naučili,
da vprašanja, ki ste ga postavili na forum je nesmiselno - vzemite to kot dobronamerno kritiko, ker vam bo koristilo.
Če ste odprli podjetje pomeni, da imate nek cilj za uspeh in ste pripravljeni delati. Torej način za prodajo vaših produktov se bo izšlo le, če boste pripravljeni vložiti nekaj truda v uspeh.
Samo od sebe ne bo nič.
Če vam 600eur na leto torej 50€/na mesec pomeni veliko za uspeh ste na zelo napačni poti.
Nekdo na tem forumu vam bo odgovoril, da se to ne izplača, a kljub temu če ste v uspeh prepričani nadaljujte z vso močjo proti cilju.

Pred nekaj leti sem tudi sam določene stvari spraševal po forumih, a so se v večini javljali sami negativci. Za negativce pa podjetništvo ne obstaja. Če bi vse te negativce poslušal kako uspeti v lastnem poslu bi danes se tudi meni zelo slabo godilo.

Zato, če ste prepričani v nekaj, če želite uspeti v poslu in imate idejo ne poslušajte drugih in nadaljujte z idejo.
Če pa niste prepričani potem je nesmiselno odpirati podjetje, ker podjetja so zato da se postavite sami na noge in ste sam svoj gospodar.

Osebno sem prejel ravno iz tega foruma kar nekaj kritik na podlagi vrhunskega izdelka in se jim lahko naše stranke samo smejejo in gledajo negativce v tej naši državi...

Pa brez zamere. Vzemite kot dobronamerno, ker vam želim da vam uspe!

PS: Bolha je drugače ok in se vam bo dolgročno povrnilo (odvisno od postavitve oglasov)

Lp,
Dejan

JanŽan
Rookie
Prispevkov: 13
Pridružen: 05 Mar 2014, 15:48

Re: bolha.com - naročnina za podjetja in efektivnost

OdgovorNapisal/-a JanŽan » 12 Feb 2015, 11:02

Dejan hvala za odber odgovor.

cruiser
Rookie
Prispevkov: 11
Pridružen: 17 Apr 2013, 17:07

Re: bolha.com - naročnina za podjetja in efektivnost

OdgovorNapisal/-a cruiser » 12 Feb 2015, 15:11

Danes brez reklame ni nič. Mi imamo 4 spletne trgovine in damo okoli 1500eur na mesec za reklamo. Se izplača ? Ja se, kr brez reklame, prometa skorajda ne bi bilo. Smo na google adwords, facebook, bolha.com, ceneje.si, pa še dodatno vlagamo v SEO, nagradne igre, mailingi, itd itd...

Vsekakor je pa tudi za razmisliti o kakšnem jumbo plakatu, radiu, zastonj oglasnikih, itd.

JanŽan
Rookie
Prispevkov: 13
Pridružen: 05 Mar 2014, 15:48

Re: bolha.com - naročnina za podjetja in efektivnost

OdgovorNapisal/-a JanŽan » 13 Feb 2015, 13:31

Se razume da je oglaševanje zelo pomembno.. ampak na začetku bo moglo biti vse bolj v mejah saj nisem zmožen sfinancirati nevem kaj sej bom na samem začetku dal že 10k v zalogo, 500eur/mesec najemnina...

Hvala za odgovor!
 

cruiser
Rookie
Prispevkov: 11
Pridružen: 17 Apr 2013, 17:07

Re: bolha.com - naročnina za podjetja in efektivnost

OdgovorNapisal/-a cruiser » 16 Feb 2015, 10:26

Džabe ti je 10k zaloge in 500 za najemnino, če ne boš imel budgeta za oglaševanje.
Rezerviraj si vsaj 500eur za oglaševanje. Raje 1000. Tako pač je, razen če računaš da boš dobil delo preko priporočil oz da te bodo stranke same našle lokalno.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov