Cena prodaje spletne trgovine

Spletne strani in trgovine, upravljanje z domenami, ocene projektov in komentarji.
mini AZ
Rookie
Prispevkov: 14
Pridružen: 23 Sep 2010, 16:10

Cena prodaje spletne trgovine

OdgovorNapisal/-a mini AZ » 20 Apr 2015, 12:16

Zdravo;

Razmišljam o prodaji spletne trgovine, vendar ne vem kako določiti ceno.
Prosim za pomoč, spodaj navajam nekaj informacij.

Branža trgovine so oblačila.
Baza kupcev je cca 7000.
Število naročil do sedaj cca 10.000.
Let obratovanja 6 let.
Stroški trgovine so: nabava in oglaševanje. Strošek oglaševanje je odvisen od mesca in varira, načelom se giblje med 200€ in 400€. Nad 400€ smo porabili samo v prvem letu poslovanja.
Marže so v povprečju 100%.

Ko sem začela s trgovino, sem bila študentka in sem bila vesela če mi je konec meseca ostalo 400€, delala in še vedno delam od doma. Po študiju me je pot zanesla drugam in v moževo podjetje, kjer je delo bolj razgibano, mi vzame preveč časa in tudi zaslužim bolje. Zato razmišljam da trgovino prodam.
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Cena prodaje spletne trgovine

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 15 Maj 2015, 15:32

Nekje 12 kratnik dobička + zaloga + določena vrednost strani. Koliko ti pride po tej formuli?

mal3x
Rookie
Prispevkov: 14
Pridružen: 02 Okt 2011, 14:06
Kontakt:

Re: Cena prodaje spletne trgovine

OdgovorNapisal/-a mal3x » 08 Maj 2016, 17:22

Odvisno je tudi kaksen je mesecni prihodek/dobicek, ker ce to ni zanimivo prodajas v bistvu bazo kupcev (ki jo uradno lahko prodas samo skupaj s podjetjem in ne loceno), spetno trgovino in zalogo. Zanimiv podatek bi bil tudi organski obisk strani saj se tako tudi vidi kaksen potencial ima sama spletna stran. Zadnje kar bi me zanimalo so tudi dobavitelji in kaksne dogovore imas (imas kake popuste zaradi dolgoletnega sodelovanja?)

Lp

modrivlak
Uradnik
Prispevkov: 76
Pridružen: 15 Mar 2016, 17:31

Re: Cena prodaje spletne trgovine

OdgovorNapisal/-a modrivlak » 12 Maj 2016, 15:35

Borut Borštnik napisal/-a:Nekje 12 kratnik dobička + zaloga + določena vrednost strani. Koliko ti pride po tej formuli?


To je zgolj teorija v primeru, da ima spletna trgovina neverjetno konstanto prodaje in je prisotna na trgu že kr nekaj časa. Ta formula je zgolj pravilo, da veš kaj deliš z 2 ali še več da dobiš realno ceno :coh:

Tomy6699
Prispevkov: 2
Pridružen: 28 Sep 2016, 23:42
Kontakt:

Re: Cena prodaje spletne trgovine

OdgovorNapisal/-a Tomy6699 » 28 Sep 2016, 23:50

mini AZ napisal/-a:Zdravo;

Razmišljam o prodaji spletne trgovine, vendar ne vem kako določiti ceno.
Prosim za pomoč, spodaj navajam nekaj informacij.

Branža trgovine so oblačila.
Baza kupcev je cca 7000.
Število naročil do sedaj cca 10.000.
Let obratovanja 6 let.
Stroški trgovine so: nabava in oglaševanje. Strošek oglaševanje je odvisen od mesca in varira, načelom se giblje med 200€ in 400€. Nad 400€ smo porabili samo v prvem letu poslovanja.
Marže so v povprečju 100%.

Ko sem začela s trgovino, sem bila študentka in sem bila vesela če mi je konec meseca ostalo 400€, delala in še vedno delam od doma. Po študiju me je pot zanesla drugam in v moževo podjetje, kjer je delo bolj razgibano, mi vzame preveč časa in tudi zaslužim bolje. Zato razmišljam da trgovino prodam.



Hih sicer zanimive marže - 100 % - to bi si želel vsak trgovec nasploh. Nisem vedel, da so marže pri tekstilu tako zelo zasoljene :)
Jaz imam tudi svojo spletno trgovino in nikoli nimam tako visokih marž - odvisno pa je res vse skupaj od konkurence...
Tomy
 


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov