Odprtje spja

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
cncizdelki
Pripravnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 20 Sep 2014, 20:53

Odprtje spja

OdgovorNapisal/-a cncizdelki » 15 Jul 2015, 21:14

Lep pozdrav. Ker moram za svojo dejavnost odpreti s.p. sem začel brati nekaj člankov o tem in imam par vprašanj.

1. Koliko pride bančni račun za s.p.? Odprtje in vodenje sicer.

2. Kdo mora podpisati izjavo za soglasje, lastnik stanovanjskega objekta kot celota ali lastnik stanovanja v katerem sem?
 

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Odprtje spja

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 20 Jul 2015, 14:29

1. Od 3 € mesečno dalje (odvisno od banke).

2. Lastnik stanovanja poda izjavo o dovolitvi poslovanja za AJPES. Vendar je potrebno upoštevati še določila Stanovanjskega zakonika, ki določa, da mora imeti podjetnik ob opravljanju tihe dejavnosti v večstanovanjski stavbi soglasja 75% etažnih lastnikov in 100% tistih, ki neposredno mejijo na njegovo stanovanjsko enoto.

cncizdelki
Pripravnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 20 Sep 2014, 20:53

Re: Odprtje spja

OdgovorNapisal/-a cncizdelki » 20 Jul 2015, 23:27

Nejc Setnikar napisal/-a:1. Od 3 € mesečno dalje (odvisno od banke).

2. Lastnik stanovanja poda izjavo o dovolitvi poslovanja za AJPES. Vendar je potrebno upoštevati še določila Stanovanjskega zakonika, ki določa, da mora imeti podjetnik ob opravljanju tihe dejavnosti v večstanovanjski stavbi soglasja 75% etažnih lastnikov in 100% tistih, ki neposredno mejijo na njegovo stanovanjsko enoto.


Hvala lepa. Kako pa je glede tistega zakona da lahko za s.p. uporabljas isti bancni racun kot osebni?

In se mogoce ce ves pri kateri banki je 3€ mesecno, ker jaz sem najceneje nasel 15.

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Odprtje spja

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 22 Jul 2015, 09:32

1. Preberite več: http://mladipodjetnik.si/novice-in-dogo ... ozaposlene

3. odstavek 37. člena Zakona o davčnem postopku:
Subjekti vpisa v poslovni register Republike Slovenije morajo imeti pri ponudniku plačilnih storitev odprt transakcijski račun. Samostojni podjetniki posamezniki in posamezniki, ki samostojno opravljajo dejavnost, morajo imeti za namene v zvezi z opravljanjem dejavnosti ločen transakcijski račun.

2. Pravila foruma ne dovoljujejo direktnega oglaševanja.

cncizdelki
Pripravnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 20 Sep 2014, 20:53

Re: Odprtje spja

OdgovorNapisal/-a cncizdelki » 25 Jul 2015, 16:57

Hvala lepa. Zanima me še nekaj.

Za ustanovitev podjetja je potrebna prijava v poslovni register ajpes, odprtje bančnega računa, prijava v davčni urad in prijava v ZZZS. Vse te stvari lahko na enkrat opravim tudi na VEM točki, če se ne motim, samo potrebujem vse stvari s seboj?
 

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Odprtje spja

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 27 Jul 2015, 11:11

Vse to lahko opravite na VEM točki. Potrebujete le osebni dokument.

cncizdelki
Pripravnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 20 Sep 2014, 20:53

Re: Odprtje spja

OdgovorNapisal/-a cncizdelki » 02 Avg 2015, 20:48

Nejc Setnikar napisal/-a:Vse to lahko opravite na VEM točki. Potrebujete le osebni dokument.


Hvala ponovno za odgovor. Samo osebno ali tudi vse ostale stvari, kot če bi šel na vsak center posebej (davčno, dovoljenje, podatke o bančnem računu, itd...)?

In zanima me "samo" še, kaj spada pod nujno računovodstvo (ker je treba navesti tudi kdo bo opravljal računovodska dela ob odprtju s.p.ja), in ker bi to rad počel sam zaradi nižjih začetnih stroškov bi rad vprašal kaj vse pod to spada.

Hvala še enkrat.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 61 gostov