Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
Mirjama
Prispevkov: 1
Pridružen: 31 Okt 2014, 22:27

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a Mirjama » 10 Dec 2014, 22:37

Živjo, jaz sem malce poizkusila najprej na črno in mi je moram priznat "zalaufalo, naslednji teden sem dogovorjena na Vemu da se registriram, problem imam sedaj, da sem prodala 30 izdelkov na črno, rada bi jih poslala strankam Po povzetju, kajti če bom čakala do prihodnjega tedna da bo firma 100% registrirana bo že predolga čakalna doba za njih. Torej a lahko teh 30 paketov kot fizična oseba pošljem, kot pošiljke z odkupnino ali bo to preveč sumljivo na pošti in raje počakam prihodnji teden? Hvala za odgovor
 

Spider
Rookie
Prispevkov: 15
Pridružen: 31 Jul 2014, 18:23

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a Spider » 13 Dec 2014, 14:39

na pošti ne bo to nič sumljivo. Problem je le, da stranke ne bodo dobile računa.
Na tvojem mestu bi poslal in obvestil stranke da bodo preko emaila dobile račun v prihodnjih dneh.

Mihamiha
Prispevkov: 3
Pridružen: 20 Okt 2015, 15:23

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a Mihamiha » 20 Okt 2015, 15:25

Pozdravljeni,

opravičujem se, če tole ni prava tema za to vprašanje. V trgovini bi radi prodajali kavo za sabo - baje to lahko počnemo, če kave (oziroma drugih pijač) ne strežemo strankam, temveč kavo samo prodajamo za sabo. Mi zna kdo povedati kaj več o tem? Googlam kot zmešan, ampak brez uspeha.

Hvala in lp,
Miha

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a novinec » 21 Okt 2015, 10:11

Miha, in kakšno je vprašanje ?

Mihamiha
Prispevkov: 3
Pridružen: 20 Okt 2015, 15:23

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a Mihamiha » 22 Okt 2015, 09:35

Ali lahko v trgovini, ki ni gostinski lokal, strežemo kavo za sabo?
 

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a novinec » 22 Okt 2015, 17:34

Po mojem če bi ustrezalo sanitarnim zahtevam ja. Samo v trgovini bo to bolj težko. Pokliči na sanitarno inšpekcijo pa povprašaj

Mihamiha
Prispevkov: 3
Pridružen: 20 Okt 2015, 15:23

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a Mihamiha » 23 Okt 2015, 09:13

Hvala za namig ;)

rocky1242
Prispevkov: 2
Pridružen: 18 Nov 2015, 16:14

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a rocky1242 » 18 Nov 2015, 16:22

Pozdravljeni!

Oče ima odprto podjetje s.p. in se ukvarja z prezračevanjem Sam kot študent delam tam že 8 let, pred časom pa smo (sem) dejavnost razširil še na montažo klimatskih naprav. Posel je zacvetel sedaj, pa bi rad ločil to od očetovega podjetja. Do sedaj smo vse delali tako, da so se delili stroški - moji računi so šli k meni, kar je naredil oče je šlo k njemu. Ker je s tem preveeeeeč dela, bi rad odprl svoje podjetje. Tu pa nastane problem. Ker za opravljanje dejavnosti potrebuješ obrtno dovoljenje, sam pa še nimam ustrezne izobrazbe, bi moral odpreti d.o.o skupaj z očetom.

Bil sem že na točki Vem vendar mi niso znali popolnoma pojasniti kako bi to potekalo, jaz pa bi rad da se izognemo čimveč prispevkom itd, itd...

Sam sem si zadevo predstavljal nekako tako - z očetom odpreva d.o.o. kjer je on lastnik 1 %, jaz lastnik 99% firme. On je samo družbenik, jaz direktor, ki je zaposlen preko študentske napotnice (neštetokrat sem že slišal da je to enakovredno pogodbi o zaposlitvi???). Jaz imam tako že plačane prispevke, lahko pa tudi dobimo obrtno dovoljenje saj ima oče primerno izobrazbo.

Prosim če mi svetujete, ali bi to šlo, oz. kako bi stvar drugače izpeljali?

Najlepša hvala!

rocky1242
Prispevkov: 2
Pridružen: 18 Nov 2015, 16:14

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a rocky1242 » 18 Nov 2015, 16:23

Pozdravljeni!

Oče ima odprto podjetje s.p. in se ukvarja z prezračevanjem Sam kot študent delam tam že 8 let, pred časom pa smo (sem) dejavnost razširil še na montažo klimatskih naprav. Posel je zacvetel sedaj, pa bi rad ločil to od očetovega podjetja. Do sedaj smo vse delali tako, da so se delili stroški - moji računi so šli k meni, kar je naredil oče je šlo k njemu. Ker je s tem preveeeeeč dela, bi rad odprl svoje podjetje. Tu pa nastane problem. Ker za opravljanje dejavnosti potrebuješ obrtno dovoljenje, sam pa še nimam ustrezne izobrazbe, bi moral odpreti d.o.o skupaj z očetom.

Bil sem že na točki Vem vendar mi niso znali popolnoma pojasniti kako bi to potekalo, jaz pa bi rad da se izognemo čimveč prispevkom itd, itd...

Sam sem si zadevo predstavljal nekako tako - z očetom odpreva d.o.o. kjer je on lastnik 1 %, jaz lastnik 99% firme. On je samo družbenik, jaz direktor, ki je zaposlen preko študentske napotnice (neštetokrat sem že slišal da je to enakovredno pogodbi o zaposlitvi???). Jaz imam tako že plačane prispevke, lahko pa tudi dobimo obrtno dovoljenje saj ima oče primerno izobrazbo.

Prosim če mi svetujete, ali bi to šlo, oz. kako bi stvar drugače izpeljali?

Najlepša hvala!
 

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 18 Nov 2015, 17:38

Ko boste enkrat postali hkrati družbenik in direktor, prenehajo študentske bonitete (med drugim tudi študentska napotnica), saj se boste morali zavarovati kot družbenik na zavarovalni podlagi 040 (kar pomeni minimalni prispevki 382,44 €).


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 57 gostov