Posojilo - lokal - kako naprej

anzetk
Uradnik
Prispevkov: 71
Pridružen: 06 Feb 2009, 18:53
Kraj: Kranj

Posojilo - lokal - kako naprej

OdgovorNapisal/-a anzetk » 15 Apr 2016, 14:55

Pred točno 7 meseci sem vzel 10.000€ posojila pri banki Unicredit in sicer zato, ker sem vzel v najem gostinski lokal. Po 5 mesecih konstantno vedno boljšega poslovanja, se je lastnik očitno ravno zaradi tega "odločil", da bi vzel lokal nazaj in ga vodil spet sam, torej da me malo pelje žejnega čez vodo in moj sanjski projekt se je na žalost končal, načeloma je bila vse skupaj moja napaka saj nisem dal najemne pogodbe predhodno v vpogled odvetniku.

Kredit sem vzel samo za 2 leti, torej je mesečni obrok dokaj visok (ostalo ga je še 8.000€), potem saj veste, je potrebno plačati še davek na promet iz meseca decembra, prispevke, bila je tudi bilanca itd. itd.

Zdaj pa denarja trenutno nimam, menim se z banko, da mi zmanjšajo mesečni obrok, davčna čaka na svoje, tako da ja...Glede na to, da živim v okolici Bleda in da imamo tudi travnik ob reki na odlični točki v naravi(mišljeno za posel s turisti), imam kar nekaj idej za res dobičkonosen sezonski posel, torej s tem bi definitivno že letos lahko odplačal dolgove, vendar kaj, ko za vse to potrebuješ seveda denar, katerega pa ni.

Torej podjetniki, kaj bi vi naredili v mojem primeru? :idea:

Resnično upam, da dobim nek konkretni odgovor, da se že rešim iz tega neljubega stanja :worship:

HVALA!
 

anzetk
Uradnik
Prispevkov: 71
Pridružen: 06 Feb 2009, 18:53
Kraj: Kranj

Re: Posojilo - lokal - kako naprej

OdgovorNapisal/-a anzetk » 18 Apr 2016, 15:38

Anyone?

mfisnar
Pripravnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 31 Jan 2014, 19:47

Re: Posojilo - lokal - kako naprej

OdgovorNapisal/-a mfisnar » 20 Apr 2016, 11:03

težko ti bo kdo svetoval kaj narediti glede dolga.
sam bi ti predlagal, da če imaš možnost kaj prodat kar ne vpliva na kvaliteto življenja potem to naredi in poplačaj kredit.

mogoče bi bilo smisleno prodat ta travnik, če je kaj vreden, poplačati dolgove in z preostankom začeti kaj drugega
Lep pozdrav
Marko
FINDSOL d.o.o.
optimizacija podjetij, kadrov in procesov
office@findsol.si


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov