Storitveni SP in prodaja

Senjor
Prispevkov: 2
Pridružen: 25 Maj 2016, 12:31

Storitveni SP in prodaja

OdgovorNapisal/-a Senjor » 25 Maj 2016, 12:38

Sem normiran SP, nisem ddv zavezanec, večinoma samo storitve. Pa recimo da pride primer, da me stranka pokliče, da bi imela nekje wifi, pa nima routerčka za to. Ali lahko jaz kupim ta routerček, in jim ga prodam (med dejavnostmi imam same storitvene, nič prodaje) poleg storitve namestitve vsega?

Kaj v primeru da bi tudi sam kaj prodal (npr. predprogramiran raspberry pi za kako stvar, ipd), kako to najlažje narediti? Torej katero dejavnost doregistrirat (prodaja...), pa da ne bi dobil vseh dodatnih obveznosti, kar se tičejo trgovin (poslovni prostor, izobrazba ipd), in obdržal enostavno računovodstvo (in ne-postal ddv zavezanec)?
 

modrivlak
Uradnik
Prispevkov: 76
Pridružen: 15 Mar 2016, 17:31

Re: Storitveni SP in prodaja

OdgovorNapisal/-a modrivlak » 25 Maj 2016, 12:55

Pozdravljen,

dejavnosti podjetja so le redko pogojena z prostorom in drugimi zadevami. Enostavno doregistriraj dejavnost prodaje svojega segmenta in je.

lp

Senjor
Prispevkov: 2
Pridružen: 25 Maj 2016, 12:31

Re: Storitveni SP in prodaja

OdgovorNapisal/-a Senjor » 25 Maj 2016, 13:10

Ravno pri prodaji je veliko zahtev (skladišče, deklaracije, itd). Saj zato sprašujem, če ima kdo konkretno kake izkušnje s tem :)

modrivlak
Uradnik
Prispevkov: 76
Pridružen: 15 Mar 2016, 17:31

Re: Storitveni SP in prodaja

OdgovorNapisal/-a modrivlak » 26 Maj 2016, 07:27

Ne vem kje si dobil to informacijo. Normalno je, da vsak izdelek ko ga prodaš more imeti deklaracijo (to je lahko 3 stavke in napisana tvoja firma kot uvoznik) - verjetno ni to takšen projekt ne?

Ne vem od kdaj je skladiščenje zahteva, lahko maš doma v predalu zraven spodnjega perila izdelke če hočeš.

Registriraš prodajo preko spleta in prodajo elektronike al kaj maš to in je.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov