Nakup apartmaja na Hrvaškem - davki?

Davki, prispevki, obdavčitev, pavšalni prispevki, DDV, dohodnina, davek od dohodkov pravnih oseb.
Renato10
Prispevkov: 1
Pridružen: 04 Avg 2016, 20:17

Nakup apartmaja na Hrvaškem - davki?

OdgovorNapisal/-a Renato10 » 04 Avg 2016, 20:30

Pozdravljeni!

Razmišljam o nakupu apartmaja na Hrvaškem, ki bi ga oddajal v najem. Zanima me predvsem kakšna je zadeva z davki v tujini in v Sloveniji. Kakšen je nepremičninski davek, DDV, davek na dobiček, itd. Se prihodek narejen na Hrvaškem šteje pod dohodnino v Sloveniji? Prosim, če mi nekdo točno razloži zadevo. Pred časom sem prebral, da je obvezno stopiti v kontakt z agencijo, ki vodi celotno oddajanje apartmajev. V tem primeru ti nimaš nobenih obveznosti, saj za vse poskrbijo oni? Sem spada določitev cene, organizacija prihodov / odhodov, čiščenje, ipd. Posledično si potem seveda vzamejo določeno provizijo. Morda kdo ve o kakšnih številkah je govora? Če bi bili zneski previsoki in bi smatral, da bi se bolj splačalo, če bi sam skrbel za te zadeve, bi se seveda tako tudi odločil.

Lep pozdrav.
 

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Nakup apartmaja na Hrvaškem - davki?

OdgovorNapisal/-a novinec » 04 Avg 2016, 23:16

Prebrskaj po arhivu Financ, pred časom so objavili vse podatke o tem v precej velikem članku. Vse varijante so opisane do potankosti.
Je pa tako, da me je kar minilo ko sem to vse prečital

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Nakup apartmaja na Hrvaškem - davki?

OdgovorNapisal/-a novinec » 08 Avg 2016, 18:06


SaLuTax
Pripravnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 03 Dec 2016, 19:28

Re: Nakup apartmaja na Hrvaškem - davki?

OdgovorNapisal/-a SaLuTax » 03 Dec 2016, 20:23

povezi se s Cro davcnim svetovalcem ali racunovod.servisom z lokacijo nekje na obali. ne isci zastonj nasveta po SLO forumih pri tako zahtevni opraciji,ker te bo predrago stal na koncu.
Brezplačen nasvet je običajno najdražji. :dizzy:


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov