Prva oddaja davkov (normirani s.p.)

Davki, prispevki, obdavčitev, pavšalni prispevki, DDV, dohodnina, davek od dohodkov pravnih oseb.
slov23
Prispevkov: 1
Pridružen: 24 Okt 2016, 12:48

Prva oddaja davkov (normirani s.p.)

OdgovorNapisal/-a slov23 » 24 Okt 2016, 13:06

Pozdravljeni,

S 1.10. sem odprl normirani s.p. na evem točki in so že tam oddali moj "Obračun dohodnine od dohodka iz dejavnosti" za do konca 2016. Zanima me če moram še kaj sam narediti, ker kolikor se spomnim so mi rekli da bom dobival položnice (vsaj za to leto)? Berem da so nekateri več kot en mesec po odprtju dobili pismo od ajpesa kako in kaj, je to še vedno aktualno?

Mislil sem tudi da mi bodo avtomatsko poslali digitalno potrdilo za edavke, zato nisem niti vprašal tam. Verjetno je vseeno kje ga naročim?

Ker se na podjetništvo res še (ne spoznam), sem hvaležen za vsak odgovor :)

Hvala.
 

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Prva oddaja davkov (normirani s.p.)

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 28 Okt 2016, 08:11

1. Nihče vam ne bo poslal nobene položnice.

2. Nihče vam ne bo poslal nobenih navodil.

3. Sami ste odgovorni, da pravilno in pravočasno plačujete akontacijo dohodnine in prispevke za socialno varnost.

*Kvalificirano digitalno potrdilo (SIGENCA; potrebno za vstop v eDavke) pridobite brezplačno na UE. Obračun prispevkov oddate preko eDavkov, prav tako na eDavkih pridobite podatke za plačilo dohodnine in prispevkov.

Oglasite se pri nas na MP Svetovanju.

SaLuTax
Pripravnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 03 Dec 2016, 19:28

Re: Prva oddaja davkov (normirani s.p.)

OdgovorNapisal/-a SaLuTax » 03 Dec 2016, 19:59

dodajam glede digi.potrdila; lahko ga dobite tudi na Posti Slo;Halcom; ostalih se ne spomnim...ce je slucajno se kaksen
Brezplačen nasvet je običajno najdražji. :dizzy:


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov