Aliexpress, uvoz in prodaja pri nas

gutfiler
Prispevkov: 1
Pridružen: 19 Avg 2016, 10:20

Aliexpress, uvoz in prodaja pri nas

OdgovorNapisal/-a gutfiler » 19 Avg 2016, 13:47

Pozdravljeni,

POreko aliexpressa nameravam naročiti nekaj izdelkov za okrasitev domov(nalepke, slike, ostali okraski,...).

Izdelke bom prodajal preko spletne trgovine, pa me zanima na kaj moram biti pozoren?

1. Kje lahko preverim, če omenjeni artikli potrebujejo kakšne certifikate?
2. Račun mi mora kitajc izdati na mojo firmo, da lahko potem naprej prodajam?
3. Kako se splača naročevati, glede na to, da je od večih trgovcev na Aliexpressu? Več paketov manjših vrednosti, da se izognem carinjenju?

Hvala!
 

podjetko
Rookie
Prispevkov: 6
Pridružen: 13 Maj 2016, 19:15

Re: Aliexpress, uvoz in prodaja pri nas

OdgovorNapisal/-a podjetko » 17 Sep 2016, 20:51

Zdravo, imam eno vprašanje in tale tema se mi je zdela še nekako najprimernejša za tole.

Kupit nameravam lesene plošče iz alibabe in jih poslikat. Imam popoldanski normiran sp in bolj bi mi jih ustrezalo kupiti prek osebnega paypala. Je tako ok, ali jih moram kupiti z paypalom od podjetja?

modrivlak
Uradnik
Prispevkov: 76
Pridružen: 15 Mar 2016, 17:31

Re: Aliexpress, uvoz in prodaja pri nas

OdgovorNapisal/-a modrivlak » 26 Sep 2016, 15:05

Pozdravljena obadva,

malo je že smešno kakšne stvari vse sprašujete.

1. Kakšne cerfikate za nalepke bi pa ti imel? Pri elektroniki bodi pozoren pri ostalih artiklih katere si naštel ne potrebuješ nič posebnega in ne vem zakaj bi te zanimali certifikati (sploh ne vem o čem govoriš)
2. Račun ti kitajec najverjetneje ne bo izdal na podjetje zato je najbojlše, da plačuješ s PayPalom oziroma, če te možnosti nimaš uporabiš račun, ki se ti zgenerira na Aliexpressu. Bodi samo pozoren, da so v nastavitvah vpisani tvoji podatki od s.p.ja)
3. Carinjenju ne vem zakaj bi se želel izogniti, niti se ne boš moral. Noben, ki se gre resno prodajo tega ne dela ker niti ni smiselno. Kako razliko ti pa naredo dodatnih nekaj procentov? Sigurno zaradi njih ne bom naročeval po 10eur - če že.

In še ta drug:

Pri s.p.ju je vseeno s katerim paypalom si ti plačal ampak če ne boš dobil v paketu računa na podjetje potem ga tudi na paypalu nimaš kar pa zna biti malo nerodno. Drugače pa S.P. si TI in ne neka firma tako, da lahko posluješ tudi z istim bančnim računom v kolikor ti to odgovarja.

lp

mateeeja
Prispevkov: 1
Pridružen: 10 Feb 2017, 06:53

Re: Aliexpress, uvoz in prodaja pri nas

OdgovorNapisal/-a mateeeja » 10 Feb 2017, 07:04

Pozdravljeni, najprej ze vnaprej hvala za odgobore. Tudi jaz nameravam preko popoldanskegs s.p. prodajati koncne produkte iz aliexpresa. Moja ideja je kupovati manjse kolicine znizanih izdelkov pri razlicnih prodajalcih. Zanima me, ce moram za podjetje moram ustvariti paypal račun za plačevanje ali lahko ustvarim nov aliexpres račun s podatki podjetja ter plačujem s kartico na kateri so podatki podjetja.

Imam še nekaj vprašanj
-ali lahko za promocijo uporabim slike prodajalcev na aliekspresu,
-rabim kakšne pogodbe s prodajalci, ali je dovolj ze racun na firmo za carino,
-so kakšne posebne zahteve za uvoz otroških oblačil, obutve,igrac (kaksni certifikati, merila, dokazila o kvaliteti),

Hvala se enkrat in lep pozdrav,
Mateja

MaBiz
Uradnik
Prispevkov: 56
Pridružen: 07 Okt 2014, 13:53

Re: Aliexpress, uvoz in prodaja pri nas

OdgovorNapisal/-a MaBiz » 13 Feb 2017, 18:29

Pozdravljena,
ne glede kako boste plačevali plačujte iz računa podjetja (kreditna kartica podjetja, paypal na podjetje). Torej da bo šlo plačilo iz podjetja.
Seveda za to plačilo zahtevajte račun s podatki na vaše podjetje. Tako, boste le te stroške/nakupe lahko poknjižili na podjetje.

Glede slik, vprašajte prodajalca - v večini primerov ni težava in vam jih dovolijo uporabiti.

Pogodb ne rabite, potrebujete le račun na podjetje za izdelke katere vam bodo poslali.
Vedite,da pri večjih zneskih nad 22€ plačate carino, pri zneskih nad 150€ pa carino + ddv. Torej na znesek vašega naročila vam bodo pri nas še zaračunali prej omenjeno.

Glede izdelkov za otroke zna biti včasih malo bolj zakomplicirano (saj gre za občutljive zadeve, posebej pa znajo kitajci uporabljati kakšne materiale ki niso najbolj varni). Tako, da malo se pozanimajte v kolikor boste šli v prodajo teh izdelkov za najmlajše.
 

elfstone
Pripravnik
Prispevkov: 21
Pridružen: 25 Jan 2009, 11:59

Re: Aliexpress, uvoz in prodaja pri nas

OdgovorNapisal/-a elfstone » 02 Mar 2017, 08:31

V zadnjem postu je ena napakica. Za pošiljke, vredne od 22 do vključno 150 evrov, se obračuna samo DDV. Za pošiljke, katerih skupna vrednost blaga presega 150 evrov, se poleg DDV plača tudi carina.

MaBiz
Uradnik
Prispevkov: 56
Pridružen: 07 Okt 2014, 13:53

Re: Aliexpress, uvoz in prodaja pri nas

OdgovorNapisal/-a MaBiz » 02 Mar 2017, 13:41

Tako je elfstone,
ravno obratno sem napisal. Hvala za opombo*


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov