Dilema pri izbiri računovodstva

klekej
Pripravnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 17 Mar 2012, 14:39

Dilema pri izbiri računovodstva

OdgovorNapisal/-a klekej » 06 Dec 2017, 23:11

Sem v fazi menjave računovodskega servisa za d.o.o. Po res veliko sestankih sem v finale dal 2, ki sta me prepričala s svojo strokovnostjo, odnosom in znanjem, sedaj pa bi prosil za vaše izkušnje in mnenje. V servisu A je zaposlenih 5 ljudi, ima 150 strank in deluje v kraju podjetja, v servisu B pa sta zaposleni 2 osebi, ima 100 strank, oddaljen 15km in je tudi 1/3 cenejši od servisa A. Cena mi ne igra prevelike vloge, večjo mi recimo čas, ki bi ga porabil za 1-2x obisk mesečno za oddajo računov pri servisu B.

Koliko oddaljene servise od sedeža imate drugi? Ste izbrali servis s pisarno v domači hiši z bolj osebnim odnosom ali servis v poslovnem centru z veliko pisarno? Imate v takem servisu svojega skrbnika? Dileme, dileme.. :D
 

mfisnar
Pripravnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 31 Jan 2014, 19:47

Re: Dilema pri izbiri računovodstva

OdgovorNapisal/-a mfisnar » 20 Dec 2017, 15:56

jaz imam računovodstvo v domačem kraju.
vse račune, obračune in podobno pošljem skenirano po elektronski pošti in zadeva funkcionira.
za plačevanje pa uporabljam spletno banko. virmane in podobne zadeve tudi dobim preko elektronske pošte.

vsak resen podjetnik si pa vodi sam določene evidence in občasno kaj preveri. tudi najboljšim računovodjem kdaj kaj uide.
Lep pozdrav
Marko
FINDSOL d.o.o.
optimizacija podjetij, kadrov in procesov
office@findsol.si

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Dilema pri izbiri računovodstva

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 10 Jan 2018, 19:38

Se mi zdi, da ste si sami odgovorili glede na to koliko strank obdela računovodja v prvem in drugem servisu :)

klekej
Pripravnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 17 Mar 2012, 14:39

Re: Dilema pri izbiri računovodstva

OdgovorNapisal/-a klekej » 11 Jan 2018, 18:58

Borut Borštnik napisal/-a:Se mi zdi, da ste si sami odgovorili glede na to koliko strank obdela računovodja v prvem in drugem servisu :)


Ne vem, če čisto razumem odgovor. :) Je veliko strank - pri računovodskem servisu? V smislu, da se ti manj posvetijo.

klekej
Pripravnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 17 Mar 2012, 14:39

Re: Dilema pri izbiri računovodstva

OdgovorNapisal/-a klekej » 18 Jan 2018, 00:33

A ni za servis, ki ima 150 strank malce sumljivo, da ima 120k prometa in 10k izgube, servis s 100 strankami pa 150k prometa in 12k dobička? Oba imata 2 redno zaposlena.
 

TajnikB
Uradnik
Prispevkov: 88
Pridružen: 18 Dec 2017, 15:26

Re: Dilema pri izbiri računovodstva

OdgovorNapisal/-a TajnikB » 18 Jan 2018, 19:31

Jaz bi predlagal še malo drugačen kriterij. Namrel ali firma zaposluje in so vmes starši z otroci ali pa gre za enega zaposlenega ki ima drug kader 'fleksibilno ' zaposlen. Ker redno zaposleni si bodo trudili da ne zgubijo stranke, niti da delajo napake, fleksibilni pa pridejo in grejo.
Zdaj če firma veriži izgubo pa tudi ne zgleda perspektivno.

klekej
Pripravnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 17 Mar 2012, 14:39

Re: Dilema pri izbiri računovodstva

OdgovorNapisal/-a klekej » 18 Jan 2018, 20:37

Lani 10k izgube, predlani 13k dobička, leta 2014 7k izgube. Zdaj sem odkril, da je imel lastnik še s.p. za svetovanje, ki pa ga je lani, takrat, ko je preimenoval ime firme, zaprl. 2 redno zaposlena, ostali trije preko druge oblike (ne vem kakšne). Si pa zelo prizadevajo, da dobijo našo firmo in so mi tudi izboljšali ponudbo. Ves odnos se mi zdi že preveč ustrežljiv, da bi bilo vse ok. A je merilo dobrega rčn servisa tudi, koliko lokalcev ti zaupa?

klekej
Pripravnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 17 Mar 2012, 14:39

Re: Dilema pri izbiri računovodstva

OdgovorNapisal/-a klekej » 21 Jan 2018, 17:41

Sem povprašal o tem minusu in naj bi bil letos še večji zaradi nakupa poslovnega prostora in nekih drugih investicij. Ok, to verjamem. Ne vrjamem pa, da imaš 5 redno zaposlenih, Ajpes pa kaže 2, ker kao niso ažurni.

TajnikB
Uradnik
Prispevkov: 88
Pridružen: 18 Dec 2017, 15:26

Re: Dilema pri izbiri računovodstva

OdgovorNapisal/-a TajnikB » 21 Jan 2018, 21:20

Investicije niti nakupi prostorov ne prispevajo k izgubi. Če je to računovodja rekel, ga ne vzami za svojega računovodjo niti pod razno.
 

klekej
Pripravnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 17 Mar 2012, 14:39

Re: Dilema pri izbiri računovodstva

OdgovorNapisal/-a klekej » 22 Jan 2018, 18:17

Ok, ne spoznam se nabolj, ampak logično mi je, če kupim 10 računalnikov in poslovni prostor iz denarja na računu na koncu leta ne bom imel plusa, ampak kvečjemu minus?


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov