Normiran popoldanski s.p.

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
Sandrosa
Prispevkov: 1
Pridružen: 19 Jun 2019, 08:53

Normiran popoldanski s.p.

OdgovorNapisal/-a Sandrosa » 19 Jun 2019, 09:29

Pozdravljeni, upam da mi lahko kdo pomaga pri nekaj osnovnih informacijah na podlagi katerih se bom sploh odločila, če grem v podjetništvo...

Skratka, mož je zaposlen, jaz pa sem trenutno brezposlena in bi rada opravljala manjšo storitveno dejavnost vendar ker ni rednih strank je možno da kak mesec ne bo prihodkov oz bodo zelo majhni, tako da visokih stroškov/prispevkov/... si ne bova mogla privoščiti (pričakujem sicer nekje do 1000€ mesečno ampak kak mesec tudi nič, kak pa tudi več). Kolikor sem že prebrskala po spletu najbrž pride najbol v poštev popoldanski normirani s.p. preko moža, kjer bi bil edini fiksen mesečni strošek prispevki, slabih 70 EUR. Potem pa če ne zaslužim nič, ne plačam nič drugega, če bi imela npr. 1000 EUR prihodkov pa je dohodnine 40 EUR.

Imam prav? Če da, me potem zanima še nekaj zadev in sicer:
- ali ta dohodnina normiranega popoldanskega s.p.ja kakorkoli vpliva na skupno dohodnino moža? Ker pred leti je imel popoldanski s.p. in je na koncu leta bilo precej za doplačati dohodnine ker je padel v višji razred.
- ali so prihodki oziroma promet normiranega s.p.ja javno vidni (na ajpesu, bizi,...)? Ker pri nekaterih podjetjih vidim, da podatki niso na voljo.
- normiran s.p. vrjetno ni davčni zavezanec, tako da strankam se ne zaračunava davka (račun se izda brez DDV)?

Za enkrat toliko, upam , da mi lahko kdo pomaga pri teh vprašanjih, bom zelo hvaležna.
 

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Normiran popoldanski s.p.

OdgovorNapisal/-a novinec » 19 Jun 2019, 20:42

Normirani s.p. preko moža ne obstaja. Lahko bi ga imel samo on.
-ne vpliva na dohodnino
-prihodki niso vidni javno
-normiranec je lahko tudi zavezanec za DDV

TajnikB
Uradnik
Prispevkov: 88
Pridružen: 18 Dec 2017, 15:26

Re: Normiran popoldanski s.p.

OdgovorNapisal/-a TajnikB » 26 Jun 2019, 17:23

Sandrosa, čisto tako kot ste si zamilili najbrž ne bo šlo, bi pa z nekaj več birokracije bilo možno, ampak samo v manjšem obsegu (pod pogojem da se z možem dobro razumeta).

Prihodki normiranca niso javno vidni, kar pomeni da državni organi jih vidijo, sosedov Franci pa ne. DDV se ne zaračunava v okvirih limitov, če boste sprejemali plačila z gotovino, pa bo davčna blagajna obvezna.

Izdelovalec
Pripravnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 18 Apr 2009, 10:17
Kontakt:

Re: Normiran popoldanski s.p.

OdgovorNapisal/-a Izdelovalec » 08 Sep 2019, 09:54

Pozdravljeni,

Upam, da vas ne bom ustrašil pa vseeno. Stroškov ni nikoli 70€ !! To so samo dajatve za popoldanski s.p. Stroški so pa dejansko precej višji.

Dejansko pa morate (oz. je pametno) imeti računovodjo (min. cca 30€) brez zaključnega računa ki stane cca min 120€ (letno seveda) , potem vam banka računa vsak mesec cca 15€ za vodenje poslovnega računa, potem pa računajte še kakšne stroške goriva, reklame....pa boste videli, da je tistih 70€ samo želja in ste hitro na kakšnih 130€ in več mesečno.

Če se boste lotili, vam svetujem, da še predno zajadrate raziščete dejanski trg vašega posla. Želje so eno, dejansko stanje pa drugo, predvideni dohodek pa čisto tretje in v kolikor so mali prihodki in nobene rezerve, kaj hitro zmanjka €.

Brez nič na žalost ni nič. Osebno vam raje svetujem vašo zaposlitev, pa kasneje popoldanski s.p. ali pa vsak 4 urni delovnik, da je še kakšen dohodek. Samo z enim prihodkom je zelo težko začeti posel, ker na začetku potrebuješ sredstva, ustvarjaš ji pa na žalost še ne.

Upam, da vam nisem vzel volje, ampak dejansko je tako, začetki so vedno težki.

Lp

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Normiran popoldanski s.p.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 09 Sep 2019, 11:47

Računovodje: popoldanski normirani s.p. ne rabi.
Bilance se ne oddaja, oddaja se letni obračun, ki ga lahko vsak naredi samo po navodilih na spletu.


Absoulutno pa stroški so, tako da je treba vse skupaj dobro premisliti.
 


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov