Uporaba osebnega računa za osebne in poslovne storitve + vodenje evidenc zaslužka

Davki, prispevki, obdavčitev, pavšalni prispevki, DDV, dohodnina, davek od dohodkov pravnih oseb.
Dinofromtheblue
Prispevkov: 3
Pridružen: 18 Jul 2019, 15:32

Uporaba osebnega računa za osebne in poslovne storitve + vodenje evidenc zaslužka

OdgovorNapisal/-a Dinofromtheblue » 18 Jul 2019, 15:41

Pozdravljeni vsi skupaj,

Imam eno vprašanje in bi mi zelo prišlo prav če bi si končno razjasnil kako in kaj. Zanima me kakšne so morebitne komplikacije če ima posameznik (v tem primeru jaz) bančni račun, ki ga uporablja tako za osebne kot za poslovne storitve. Skrbi me namreč kako FURS razloči med tem kaj jaz zaslužim preko popoldanskega normiranega sp in kaj preko moje zaposlitve za polni delovni čas, da se mi ne bodo prihodki preko sp šteli v dohodnino, kljub temu da za njih že plačujem akontacijo. Zanima me tudi kaj je z vsemi ostalimi transakcijami, ki jih dobim na svoj račun (npr. denar, ki ga dobim za rojstni dan in si ga nakažem, na račun)?

+ Zanima me kako je z vodenjem poslovnih knjig pri normiranem popoldanskem sp? Glede na to da je normiran popoldanski sp mi poslovnih knjig ni potrebno voditi ampak evidenco knjigovodskih listin, ima kdo kakšne izkušnje s tem?

Najlepša hvala za pomoč in odgovore!

LP, Dino
 

kumbro
Uradnik
Prispevkov: 52
Pridružen: 03 Nov 2017, 23:41

Re: Uporaba osebnega računa za osebne in poslovne storitve + vodenje evidenc zaslužka

OdgovorNapisal/-a kumbro » 19 Jul 2019, 00:16

Nič ni narobe z uporabo enega računa za poslovno in zasebno rabo, zakon to dovoljuje, bankam je pa to malo manj všeč, kar pa nima veze.

FURS razlikuje prihodke na podlagi oddanih obračunov - za "normiranca" po davčnem obračunu, od plače pa iz oddanih REK obrazcev, tako da skrbi da bi FURS to zmešal ni, imate pa to vse razčlenjeno tudi na obračunu dohodnine kot fizična oseba (dohodka iz normiranega s.p. tam ni).

FURS načeloma ne nadzira vaših prilivov na TRR, dokler jim niste zanimivi (sumljivi), kakšni so njihovi kriteriji za to pa ne vem. Če imate rojstni dan samo enkrat na leto in ne dobite ravno petmestne številke za darilo ni kaj skrbeti. Večje vsote ki jih dobite v dar, pa le prijavite pri FURSU - http://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogodk ... em_darilo/

Pri "normirancu" so dovolj vaše lastne evidence, bistveni so izdani računi, na podlagi katerih ste tudi obdavčeni.

Dinofromtheblue
Prispevkov: 3
Pridružen: 18 Jul 2019, 15:32

Re: Uporaba osebnega računa za osebne in poslovne storitve + vodenje evidenc zaslužka

OdgovorNapisal/-a Dinofromtheblue » 19 Jul 2019, 10:26

Najlepša vam hvala za podroben odgovor, zdaj lahko malo lažje diham :D


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov